11. Kūnas. Vidiniai organai

   Tas aspektas, kuriame santykis kūnas-siela-dvasia turi tam tikrą prasmę, susijęs su vyriškos sidabrinės ir moteriškos auksinės mūsų būtybės pusių išskyrimu. Esant tokiam supratimui, už žodžio "dvasia" iškyla vaizdas – sidabrinė žvaigždelė, už žodžio "siela" – auksinė knyga. Žvaigždelė įeina į knygą (gaunasi subtilus kūnas, kaip kalbėjome), ir pakelia ją į naują artėjimo prie Dievo laiptelį. Už kūno sąvokos yra kvadratinio indo su storomis sidabrinėmis sienelėmis vaizdas, kuriame yra auksinis skystis – vėl gi siela. Taigi kūnas ir dvasia priklauso vyriškai sidabrinei būties pusei ir kartu rūpinasi sielos auksu.
   Mūsų kūno šeimininkas, esantis aukštame dažnyje (240 tūkst.) iš karto pasakė, kad nereikia žeminti kūno ir suvesti jį tik į fiziologiją. Kūnas tik 30% materialus, o 70% dvasinis. Aukščiausi vidinių organų planai randasi 210-240 tūkst. dažniuose, praktiškai ten pat, kur aukščiausi sąmonės planai. Visuose lygiuose jie tarpusavyje susiję ir įtakoja vienas kitą. Visi kūno planai, kaip kalbėjome, po mirties išeina kartu su auksine knyga, todėl kūnas – ne laikinas priedas prie sielos žemiškame gyvenime, o neatskiriama jos dalis. Laikinas tik paskutinis fizinio kūno tankus apvalkalas pirmame krištoliniame sluoksnyje (0-4 tūkst.). Tai ir yra tos vadinamos "žemės dulkės", kurias paliekame išeidami iš laikino gyvenimo, apvalkalas, o ne pats kūnas. Apie tai reikia žinoti kalbant apie mirusiųjų prisikėlimą kūne – kalba eina apie subtilių kūnų atstatymą, kuriuos šėtonas suardo mūsų žemiškame gyvenime, bet ne apie tankius fizinius apvalkalus.
   Kūno sandarą kol kas mes ištyrėme ne taip detaliai, kaip kitas sielos puses. Rašome tik apie tuos organų planus, kuriuos tvirtai žinome, ne kartą naudojome gydymo praktikoje. Beje, žmonės turintieji aiškiaregystę galės ir patys daug ką atrasti, orientuojantis į bendrą visam organizmui sluoksnių ir dažnių sistemą. Kada yra supratimas apie vientisą struktūrą, bet koks elementas lengvai joje randa savo vietą.
   Plaučiai aprūpina sielos mainus, su supančio pasaulio srautais ir ne tik fiziniame plane. Sveiki plaučiai duoda psichologinį šviežumo ir budrumo pojūtį, įtakoja gerą, optimistinį visos sielos nusiteikimą. Su plaučiais susijęs domėjimasis gyvenimu, žingeidumas, siekimas pažinti supantį pasaulį.
   Viename iš aukštesniųjų planų (170-180 tūkst.) plaučiai atrodo kaip dvi baltos apvalios laboratorijos su analitine aparatūra, mažais žmogeliukais-darbuotojais ir paskirstymo sistema. Tai vienas iš pagrindinių planų, užtikrinantis visu kitų organų aprūpinimą baltu srautu. Jis ir priduoda šviežumo ir pilnatvės pojūtį.
   160 tūkst. dažnyje – dvi pagalvėlės pripildytos žydru. Jose žydro atsargos dviems dienoms. Šis planas susijęs su nuotaika ir visomis savybėmis, susijusiomis su žydru srautu.
   150 tūkst. dažnyje du audiniai, ant kurių trykšta nedideli įvairių spalvų fontanėliai, išsidėstę šachmatų tvarka ir pridengti gaubtais lyg šaškėmis – nedideliais matiniais cilindrais. Fiziologiškai šis lygis susijęs su bronchų darbu, o psichologiškai – su darbingumu: jo pažeidimai atveda į greitą nuovargį.
   80 tūkst. dažnyje – du audiniai su žydrais kvadratais. Čia vyksta žydro srauto paskirstymas po visą organizmą. Jeigu šis planas pažeistas, atsiranda giluminis kosėjimas, neturintis išorinių priežasčių mikrobų ar peršalimo pavidale.
   50 tūkst. dažnyje – žalias miškas. Tai astminių simptomų centras. Jis susijęs su miegu, bendru ramumu, stabiliu elgesiu.
   20 tūkst. dažnyje – du raudoni nameliai. Tai ryšio su kraujotakos sistema lygis, vienas iš reguliuojančių kraujo sudėtį centrų.
   Ir 10 tūkst. dažnyje – du oranžiniai ežerai, kurie užtikrina raumenų aktyvumą, fizinį organizmo tonusą, lengvumą veikti, mobilumą.
   Kepenys. Kol kas praktikoje naudojame du planus. 130-140 tūkst. dažnyje randasi auksiniai-oranžiniai kepenų šeimininko rūmai. Jei jis gyvas, tai sugeba pats pilnai organizuoti kepenų darbą. Jei pažeistas, tai atsispindi ne tik fiziologijoje, bet ir charakteryje: kyla pykčio ir įniršio priepuoliai, vystosi tai, kas vadinama "tulžingumu". Kepenų šeimininkas, kaip minėjome, pagrinde maitinasi sūriu, todėl pilnai atsisakyti šio produkto pavojinga. Pasninko laikotarpiui kepenų šeimininkas sukaupia atsargas, bet visai be sūrio gali apsieiti tik žmonės, pastoviai besimeldžiantieji, – dvasininkai, vienuoliai. Tada šis mūsų pagalbininkas gauna pakankamai violetinio per religinį srautą. Be to jam reikia truputį cukraus, ir patartina maždaug dvi dienas į mėnesį gerti jonažolių arbatą – išsivalymui.
   Geltoname sluoksnyje (70 tūkst.) randasi kažkas, panašaus į transformatorių, nuo kurio eina 14 vamzdelių į skrandį. Per juos teka virškinamosios sultys. Geras transformatoriaus darbas užtikrina gerą virškinimą ir lengvumo skrandyje pojūtį. Dažnai pasitaiko, kad pats transformatorius tvarkoje, bet į jį nepatenka geltonas srautas, o būna ir atvirkščiai, kada nutraukti ryšiai su skrandžiu.
   Inkstus ištyrėme pakankamai detaliai, tačiau praktika parodė, kad su jais reikia dirbti labai atsargiai. Pradžioje atstatinėjome vienu metu kelis planus, ir keletui pacientų pradėjo staigiai, su skausmu išeidinėti stambūs akmenys. Dabar siūlome per vieną seansą atstatinėti ne daugiau 1-2 planų, po 2-3 savaičių tęsti darbą. Ir pilnas atstatymas per 2-3 seansus.
   Pirmi du inkstų lygiai užtikrina viso organizmo sušildymą. Oranžiniame sluoksnyje matosi du malkų sandėliai, raudoname – dvi krosnelės, kuriose dega tvarkingos ugnelės. Sprendžiant iš visko, ant krosnelės šildomas žemutinis sielos planas – bakas su raudonu. Malkų kiekis krosnelėje pas kiekvieną individualus. Šių lygių normalaus darbo atstatymui pakanka juos palaikyti šventintame vandenyje. Jų pažeidimai iššaukia tempiančius skausmus juosmens srityje.
   20-30 tūkst. dažnyje – sieteliai, per kuriuos košiama kažkas panašaus į smėlį. Normoje jie turi pastoviai lengvai svyruoti, užtikrindami tolygią ramią dvasinę būseną.
   30 tūkst. dažnyje yra dvi turbinos, kaip malūno ratai su mentėmis, ant kurių liejasi skystis. Šis lygis susijęs tiesiogiai ne tik su inkstais, bet ir su virškinimu. Psichologiniu požiūriu – su ryžtingumu, sugebėjimu mobilizuotis, greitai įsijungti į veiksmą.
   40 tūkst. dažnyje matomi du stačiakampiai skydai su mažomis raudonomis lemputėmis palei kraštus ir S-pavidalo vamzdeliu su raudonu skysčiu per vidurį. Šis planas susijęs su inkstų arterija, spaudimo reguliavimu ir smegenų darbu. Nuo jo daug kuo priklauso lengvumo ar sunkumo pojūtis galvoje.
   50 tūkst. dažnyje tokie patys du skydai, tačiau ištisai padengti septyniomis eilėmis raudonų lempučių. Apart inkstų darbo šis lygis apsprendžia mąstymo procesus. Jei jis pažeistas – vystosi bukumas.
   Geltoname sluoksnyje (70 tūkst.) – malūno tipo įrengimas, malantis stambius akmenis. Fiziologiškai šis planas susijęs su akmenimis inkstuose. Tačiau akmenys, kurie matosi šiame lygyje, – tai psichologinės nuoskaudos. Ir atsiranda jos fiziniame plane nuo pykčio laikymo, pergyvenimų, nuoskaudų. Normalus šio plano darbas užtikrina mokėjimą nugalėti sunkumus ir nelaikyti pykčio.
   Ir dar paminėsime aukščiausią inkstų planą viršutiniame geltoname sluoksnyje (210 tūkst.). Ten matoma spinta, panaši į šaldytuvą, tik vietoje ledo šaldiklyje druska. Mes dar kalbėsime apie druskos svarbą organizmo darbui, kol kas pažymėsime, kad "šaldiklis" rūdija nuo jos trūkumo. Spintoje atsideda atliekami maisto produktai. Jei inkstų šeimininkas gyvas, jis pats valo šaldytuvą. Jei jis netvarkoje, produktai pradeda pūti. Šis lygis taip pat užtikrina valios savybes, susitelkimą, ryžtą. Kenčia ir irsta nuo druskos trūkumo ir persivalgymo.
   Skrandžio-virškinimo traktą mes žinome geriausiai, kadangi jis buvo stipriausiai pažeistas pas mus pačius ir, kol neatstatėme visų lygių, normalus jo darbas neprasidėdavo.
image   Oranžiniame sluoksnyje matoma spintelė su stalčiukais, kuriuose guli visos spalvos (19 pav.). Tai medžiagos, aprūpinančios virškinimo mašinos darbą, fiziologijoje jos, gal būt, susijusios su fermentais. Spintelės dydžiai apsprendžia poreikį maistui, o jos sveikumas ar pažeidimai atsiliepia į odos, plaukų, gleivinės būklę.
 
 
 
 
 
 
 
 
image   Raudoname sluoksnyje – bakas su raudonu skysčiu (20 pav.), tai sielos žemutinio plano dalis. Analogiškos ir šio lygio funkcijos: jis apsprendžia kūniškus poreikius, kūno temperatūrą, kraujotaką. Esant aukštai temperatūrai skystis bake išdžiūsta, todėl nesinori valgyti.
 
 
 
 
 
 
 
 
image   Mėlyname sluoksnyje randasi virškinimo mašina su savo šeimininku, kuris pagrinde užsiima tik ja (21 pav.). Ji kuo tai primena stačiakampę skalbimo mašiną. Šis planas tiesiogiai susijęs su virškinimo procesais, tačiau tuo pat metu turi ryšį su kalbos fiziologija, užtikrina tarimo aiškumą.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
image   Toliau geltoname sluoksnyje matomas administratoriaus namelis (22 pav.), apie kurį jau buvo kalbėta. Namas turi būti nepažeistas, tai tiesiogiai susiję su valios centro darbu.
 
 
 
 
 
 
 
 
image   Žydrame sluoksnyje (90 tūkst.) – apvali sfera, primenanti arbūzą, supjaustytą į dalis, tik dalys įvairių spalvų (23 pav.). Čia saugomi suvirškinto maisto produktai, maitinančios medžiagos. Šis planas ypatingai susijęs su galva, klausa, užtikrina smegenų maitinimą. Psichologiniu požiūriu apsprendžia atvirumą, geranoriškumą bendravime.
 
 
 
 
image   Oranžiniame sluoksnyje (110 tūkst.) – apvali etažerė su keliom lentynėlėm, ant kurių stovi taurelės su įvairių spalvų skysčiu (24 pav.). Šis lygis susijęs su uosle, tame tarpe ir psichologine, – užtikrina, kaip sakoma nuojautą žmonėms, todėl dalyvauja intuityvinio kanalo darbe.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
image   Po to raudoname sluoksnyje (150 tūkst.) randasi daržovių lysvė (25 pav.). Įprasta lysvė su morkomis, ridikėliais, ropėmis, svogūnais ir pan. Tai jau antrinė mūsų organizmo produkcija, pradine medžiaga kuriai tarnauja suvirškinto maisto produktai. Fiziologiškai šis planas susijęs su pieno liaukomis, o psichologiškai – su skonio gyvenimui, žingeidumu palaikymu, geru apetitu (su sąlyga, jei jis saikingai išsivystęs). Jei lysvė ypač didelė, tai apetitas virsta ėdrumu, žingeidumas tampa pernelyg dideliu – iki apkalbinėjimų ir t. t.
image   Oranžiniame sluoksnyje (160 tūkst.) – šiltnamiai su agurkais, pomidorais, pipirais, baklažanais, ir kitomis šiltnaminėmis kultūromis (26 pav.). Fiziologiškai šis planas susijęs su skrandžio sultimis, o psichologiškai – su drovumo jausmu. Nors tai ir keista, tačiau sumažintas rūgštingumas mažina drovumą, ir atvirkščiai.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
image   Sekantis planas žaliame sluoksnyje (190 tūkst.) atrodo kaip apvali lėkštė, padalinta į sektorius, kuriuose guli įvairūs vaisiai (27 pav.). Jis reguliuoja maisto įvairovės laipsnį ir daugiau priklauso nuo sielos praeities, nei nuo auklėjimo, gauto šiame gyvenime. Psichologine prasme susijęs su šykštumu ir dosnumu, sugebėjimu atsiliepti į pagalbą.
 
 
 
 
 
 
image   210 tūkst. dažnyje (violetiniame sluoksnyje) – kažkas panašaus į miestą (28 pav.). Tiksliau, normoje tai turi būti nedidelė miesto dalis su gatve ir vienu sandėliuko tipo namu, kur saugomos atsargos visam organizmui ir gyvena du šeimininkai. Tačiau dažnai miestai stipriai išauga, ten atsiranda kažkokie papildomi dykaduoniai, parazitai, mėgstantys pavalgyti kito sąskaita. Tai vampyrizmo rūšis, atsiliepianti žarnyno mikrofloroje (kuo daugiau namų – tuo daugiau užsistovėjusių procesų) ir gimdanti polinkį tingumui, – tarp kitko, tai viena iš paplitusių burtų rūšių, kada nori sutrukdyti žmogui dirbti. Kartą mums užstatė 84 namus. Mes, tiesa, juos iš karto pašalinome, tačiau didelį norą neduoti mums parašyti šią knygą įvertinome.
 
image   230 tūkst. dažnyje (žydrame sluoksnyje) randasi ta pati šalis su medžiu, upe ir avinėliais, nuo kurios aprašymo pradėjome šią dalį (29 pav.). Psichologiniame plane ji apsprendžia aktyvumo sferos, savo veiklos masto suvokimą, leidžia įvertinti, kas pagal jėgas, o kas – ne, ką privalai ir ko neturi daryti.
 
 
 
 
 
 
 
image   Ir, pagaliau, 240 tūkst. dažnyje, sidabriniame sluoksnyje matosi fontanas, panašus į indą su kojele (30 pav.). Čia eina pagrindinis fiziologijos valomasis srautas. O psichologiniame plane jis apsprendžia kūrybinį potencialą, gyvenimišką sielos aktyvumą.
   Regėjimo ir klausos organai išsidėstę žemuose dažniuose, todėl atstatymui dvasinių metodų pagalba pasiduoda sunkiai, ypač brandžiame amžiuje. Tačiau ilgu, savarankišku darbu galima pasiekti rezultatų ir čia.
   Regėjimo aparatas sudarytas palyginti paprastai. Žemutiniuose sluoksniuose pasikartoja įvairiomis spalvomis viena struktūra: kaleidoskopo tipo vamzdeliai su veidrodžiu gale. Baltame sluoksnyje matomas toks pat vamzdelis, tačiau tik iš įvairiaspalvių kristalų, po to eina po du indus su krištolu, sidabru ir auksu atitinkamuose sluoksniuose. Viduje pasitaiko įvairūs užteršimai, gali būti net įkaltos vinys ar ietys ir pan. Visą tai reikia pašalinti ir praplauti atitinkamose spalvose kas dieną ar kas antrą 2-3 mėnesių bėgyje.
   Klausos aparatas turi palyginti sudėtingą mechaninę konstrukciją, jį net sunku aprašyti su visomis detalėmis. Paprasčiausias planas oranžiniame sluoksnyje atrodo kaip stačiakampė dėželė, per kurią eina siūlelis į ausis, joje dvi plokštelės, o viduryje – pertvara.
   Aukščiausias klausos planas žydrame sluoksnyje (90 tūkst.) susijęs su muzikiniais sugebėjimais. Jis matomas kaip tuščia sfera, kurios viduje ištemptas siūlelis su kabančiais ant jo įvairių spalvų varpeliais. Absoliučią klausą užtikrina septyni varpeliai, pas žmones su vidutine klausa – jų 3-4. Net pas daugumą profesionalių muzikantų po 5-6 varpelius. Pas E. Mravinskį – 6, J. Temerkanovą ir A. Šnitkę – po 7, kas sutinkama palyginti retai.
   Yra dar viena svarbi detalė, kuri atsispindi klausoje, nors ir nesusijusi su klausos aparatu. Jos pažeidimai, sprendžiant iš visko, – dažnas reiškinys, todėl, kad į mus ne kartą kreipėsi su nusiskundimais dėl triukšmo galvoje. Dažniausiai tai būna susiję su mažu siurbliu motociklo tipo galvos priekinėje dalyje, kaktos viršuje (jis matomas 70 tūkst. dažnyje). Tai spaudimo reguliatorius. Viršuje rankenėlė užsibaigia dviem ūseliais. Nuo smūgių ar užsiteršimų šis švelnus mechanizmas gali sulūžti. Gydomas jis per šventą apaštalą Andrejų. Jam reikia arba pačiam pasimelsti su konkrečiu prašymu – išvalyti siurbliuką, arba, jei nepasitikit savo maldom, užsakyti pravoslavų bažnyčioje specialias pamaldas už sveikatą šiam šventajam mintyse prašant išvaduoti jus nuo triukšmo galvoje.
   Galvoje įvairiuose dažniuose išsidėstę svarbūs vadovaujantieji centrai, prižiūrintieji įvairių organizmo sistemų darbą. Ten yra plokštelė, atsakanti už imuniteto darbą, yra mėgintuvėlis, susijęs su alergija (jei jis užsiteršia, atsiranda alerginės reakcijos) ir kiti panašūs vaizdai. Tačiau ši sistema atrasta visai neseniai ir dar reikalauja tyrinėjimo.
   Išskyrus bendrų, kiekviena siela turi daugybę individualių vaizdų kiekvienam charakterio bruožui. Yra vaizdai, užtikrinantys gyvumą, užjautimą, jautrumą, delikatumą, yra net jumoro vaizdas ir t. t., ir pan. Kada jie pažeidžiami, žmonės praranda savo geriausias savybes. Yra ir neigiamų bruožų vaizdai, nors, kaip paaiškėjo, viskam yra saikas. Nedidelis užsispyrimas būtinas. Jis matomas kaip vaikiški barškučiai: normoje jų turi būti 10-12. Daugiau – bruožai tampa nemalonūs, iššaukiantieji; mažiau – taip pat blogai: žmogus leidžia minti save, nemoka apsiginti. Gerumas, pavyzdžiui, pražysta baltomis gėlelėmis širdyje, kuo jų daugiau, tuo geriau.


Toliau – IV Dalis. Žmogaus gyvenimo prasmė. Kentėjimų priežastys ir išėjimo iš tamsos keliai. 1. Apie meilę ir jos apsaugą nuo šėtono.

 
2005-2017 © www.religijafilosofija.org