11. Kaip piktos jėgos kovojo tarpusavyje

Skirsnis sutrumpintas

   Bet grįžkime dabar prie įvykių. Kaip viskas vyko gyvenime, visi žino, o štai subtiliame plane įvykiai vystėsi visai ne taip vienareikšmiškai, kaip daugelis šiandien galvoja – jei "nebūtų bolševikų, viskas būtų tvarkoj". Situacija pasirodo buvo sudėtingesnė.
   XIX amžiaus pabaigoje, kaip mes kalbėjome, prasidėjo teismo dienos II etapas – viršutinių šėtoniško pasaulio planų valymas. Šėtonas labai nusilpo, ir tie, kurie įkalbinėjo jį nuopuoliui – kipšas, ištvirkėlė ir velnias, – stipriai išaugę šėtono dėka nuo nuodėmės-nuopuolio laikų, nusprendė, kad jų viršininkas jau nebesugeba vadovauti ir laikas imti valdžią į savo rankas. Tačiau, mes prisimename, kad kiekvienas jų laiko save pačiu svarbiausiu ir labiausiai nusipelniusiu aukščiausio vadovo postui, todėl taikiai susitarti jiems nepavyko. Ir prasidėjo tarp jų subtiliame plane tiesioginis kraujo mūšis už žemę, už šėtoniško pasaulio likučių valdymą, arši kova, per kurią jie net pamiršo, kad dar neatkovojo šio pasaulio iš jo tikro šeimininko – Dievo. Visas paskutinio amžiaus košmaras tai ne tiek šėtono kova su Dievu, kiek šėtono likučių kova tarpusavyje: "Mušėsi piktos jėgos tarpusavyje ir viena kitą išnaikino", – kaip pranašiškai yra pasakęs V. Vysockis. "Ponai pešasi, o mužikams galvos krenta", – jie aiškinosi tarpusavio santykius, o kraujas tai mūsų liejosi…
   Viską, kas vyksta šėtoniškame pasaulyje, labai detaliai aprašinėti negalima, kad patiems neįsijungti į to purvo likučius, todėl vėl naudosime bejausmę faktų kalbą.
   Pačiu svarbiausiu ir pačiu seniausiu pretendentu į žemę buvo ...

Toliau – 12. Kaip neįvyko "pasaulio pabaiga".

 
2005-2017 © www.religijafilosofija.org